«Ворскла» перемогла «Оболонь»

19-05-2024 18:36
news-image

Полтавці перервали восьмиматчеву безвиграшну серію

Сьогодні у Полтаві на стадіоні «Ворскла» ім. Олексія Бутовсього відбувся матч 29-го туру УПЛ між полтавською «Ворсклою» та київською «Оболонню». Неймовірно, але факт — сьогодні зустрічалися команди яким загрожують перехідні матчі. І якщо для «Оболоні», яка тільки-но піднялася до УПЛ, крім боротьби за виживання нічого й не очікували, то для «Ворскли» це дивина. Клуб на початку сезону декларував завдання потрапити у єврокубки і це завдання ніхто не скасовував. Ще навіть не ясно хто сьогодні фаворит. «На папері» ворскляни сильніші й грають вдома. Але «Оболонь» має бути свіжішою, адже ворскляни три дні тому мали важкий фінал Кубка України. Та й попередній матч проти «минаю» і восьмиматчева безвиграшна серія в чемпіонаті, нагадують, що вся передматчева формальна перевага «Ворскли» швидко може стати неактуальною.

«Ворскла» — «Оболонь» — 3:1

«Ворскла»: Ісенко, Бацула, Пердута, Павлюк, Крупський, Сіссоко (Хрипчук, 36), Скляр (Толі, 74), Глущенко (Челядін, 86), Кане, Степанюк (Мякушко, 86), Ковталюк (Феліпе, 74).

В. о. головного тренера: Сергій Долганський.

«Оболонь»: Кичак, Осман, Дубко, Карась, Грисьо, Мединський (Нагієв, 76), Косовський (Вишневський, 76), Черненко (Мороз, 58), Чернов (Груша, 58), Тарануха (Суханов, 46), Краснопір.

Головний тренер: Валерій Іващенко.

Голи: Кане (38), Крупський (43), Ковталюк (60) — Карась (66).

Сергій Долганський після кубкового фіналу остаточно повернувся до схеми з чотирма захисниками. Так перед воротарем Павлом Ісенком в центрі захисту вийшла пара Пердута-Павлюк. На позиції правого вінгбека вийшов Ілля Крупський, на аналогічній позиції ліворуч — Андрій Бацула. В опорній зоні зіграли Самбу Сіссоко та Олександр Скляр. Замість Сергія Мякушка ліворуч вийшов Ібрахім Кане, а на правому фланзі з’явився орендований у «Шахтаря» Антон Глущенко. На позиції єдиного форварда вийшов Микола Ковталюк, а дещо нижче під ним — Руслан Степанюк.

Ворскляни не надто вдало розпочали поєдинок, адже перші серйозні моменти мала саме «Оболонь». Вже на сьомій хвилині після стандарту і передачі від партнера небезпечно пробивав Олександр Чернов і лише вдала гра Павла Ісенка врятувала полтавців від швидкого пропущеного голу. На п’ятнадцятій хвилині головою небезпечно пробивав Ростислав Тарануха й знову виручив воротар. У «Ворскли» можна згадати небезпечний вихід Антона Глущенка який так і не закінчився ударом, і невлучний удар Бацули. А потім — на дев’ятнадцятій хвилині пролунала повітряна тривога й матч перервався на 20 хвилин.

У наступному відрізку «Оболонь» теж була гострішою На 33-й хвилині чудовий гол ледь не вдався Ігорю Мединському. Він відклеївся від захисників й ледь в дотик не переправив у ворота діагональне закидання від партнера. Це був би чудовий гол, але на щастя «Ворсклу» знову врятував Павло Ісенко. І тут — на 34-й хвилині знову повітряна тривога.

І от після другої тривоги «Ворскла» почала забивати. Варто відзначити, що передувала цьому перебудова від Сергія Долганського. Тренер зняв Самбу Сіссоко й випустив Данила Хрипчука.На 38-й хвилині Андрій Бацула вирізав діагональ на Кане до штрафного майданчика. Малієць в оточенні захисників примудрився пробити головою в падінні й влучив у ворота. Артем Кичак мав фіксувати м’яч, але випустив його з рук і вибив вже з воріт — 1:0.

Не за горами був і другий гол. На 43-й хвилині «Ворскла» пішла в масовану атаку, Руслан Степанюк закинув до штрафного майданчика під удар Крупському, а Ілля вколотив другий м’яч у ворота Кичака — 2:0. Фактично два голи «в роздягальню».

У перерві не варто було розслаблятися, адже всі пам’ятають матч з «Минаєм», де теж все починалося з переваги у два м’ячі. Втім, цього разу у ворота «Оболоні» залетів і третій. На 60-й хвилині після кутового біля власних воріт «Ворскла» втекла в контратаку. Скляр вивів на удар Миколу Ковталюка й нападник майстерно переграв воротаря — 3:0.

Мабуть, цього разу «Ворскла» таки виграє, подумалося вболівальникам. Але поспішати з висновками було не варто. «Оболонь» швидко скоротила відставання. На 66-й хвилині гості заробили право на кутовий після якого по воротах влучно пробив Данило Карась — 3:1.

До кінця матчу команди встигли створити на двох кілька моментів, продемонструвати багато обопільної боротьби, а тренерський штаб «Оболоні» посперечатися з суддями й нахапатися карток. Але на результат це вже не вплинуло.

У підсумку констатуємо — «Ворскла» перемагає «Оболонь», перериває безвиграшну серію і убезпечує себе від перехідних матчів.