На Тячівщині медики рятували 67-річну жінку від анафілактичного шоку

Звичайний прийом ліків обернувся небезпечним для життя станом. 67-річна жінка у вирішила прийняти антибіотик, оскільки в неї боліло горло.
Через деякий час після прийому препарату в жінки почав набрякати обличчя, виникли задишка та набряк дихальних шляхів. Дихати ставало дедалі важче, з’явився сильний страх смерті.
Це був анафілактичний шок – тяжка алергічна реакція, яка може розвинутися дуже швидко та становить безпосередню загрозу життю.
На виклик прибула бригада №1412 під керівництвом парамедика О. П. Михайльо.
Медики оперативно провели всі необхідні невідкладні заходи та госпіталізували пацієнтку до Тячівської лікарні для подальшого лікування й спостереження.
Важливо знати: навіть якщо раніше ви приймали певний препарат або схожі ліки без жодних проблем, це не гарантує відсутності тяжкої алергічної реакції наступного разу.
Як розпізнати анафілаксію? Насторожити мають раптовий набряк обличчя, губ чи язика, утруднене дихання, відчуття стискання в горлі, різка слабкість, запаморочення або втрата свідомості. Висипання на шкірі можуть бути, але не завжди.
Що робити? Негайно телефонуйте 103 або 112. Якщо в людини є призначений автоін’єктор адреналіну, допоможіть застосувати його відповідно до інструкції. Не залишайте постраждалого самого та дотримуйтеся вказівок диспетчера.
Не приймайте антибіотики самостійно! Біль у горлі не завжди потребує антибактеріального лікування. Призначати такі препарати повинен лікар.
Про це повідомляє 103 Закарпаття – ЗЦЕМД МК.